Menu

Ks. Jacek Stryczek

Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek - duszpasterz akademicki, duszpasterz ludzi biznesu. Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Znany z nowatorskich pomysłów ewangelizacyjnych, PR-owiec, promotor CSR. Ks. Jacek Stryczek od lat wychowuje i uczy mądrze pomagać innym kolejne pokolenia młodych duchem ludzi. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Następnie prowadził duszpasterstwo dla studentów medycyny z Collegium Medicum. Od 2007 roku - Duszpasterz Ludzi Biznesu. Obecnie jego wychowankowie kształtują swoją duchowość i rozwijają się pod jego opieką we Wspólnocie Indywidualności Otwartych.

Stereotypy

mr.przemek

Chciałem się podzielić refleksją Edyty: „Jechałam parę lat temu z koleżanką autostopem i w okolicy Kielc zabrał nas pewien mężczyzna.

Mówię: mam na imię Edyta. Na to on stwierdził, że znał kiedyś jedną Edytę i to była zła kobieta. Zrobiło mi się głupio. Czy możemy dzielić ludzi na złych i dobrych? W każdym jest trochę dobrych rzeczy, dużo pięknych, ale są też małości i wady. Ktoś nas kiedyś zranił, a my go kategoryzujemy - jest zły.

Pomyślałam, że ten chłopak może mieć złe mniemanie o mnie, bo należę do tych złych Edyt. Spotykam kogoś po raz pierwszy, a on tyle o mnie wie. Choć nie wie nic poza zbiorem stereotypów. Stereotypy są biologicznym mechanizmem, który przydaje się w życiu, byśmy nie musieli analizować każdej sytuacji i mieli pod ręką gotowe rozwiązanie. Z drugiej strony mogą pozbawić nas szansy na spotkanie czegoś lub kogoś wyjątkowego”.

Tyle Edyta. A moja refleksja? To święta prawda. Spotykam wielu ludzi, ale większość nie spotyka się ze mną. Jestem księdzem i projektują na mnie swoje doświadczenia z księżmi. I jeszcze muszę tych głupot słuchać. Bez sensu

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek

http://www.dziennikpolski24.pl/po-godzinach/a/stereotypy,11756508/

© Ks. Jacek Stryczek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci