Menu

Ks. Jacek Stryczek

Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek - duszpasterz akademicki, duszpasterz ludzi biznesu. Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Znany z nowatorskich pomysłów ewangelizacyjnych, PR-owiec, promotor CSR. Ks. Jacek Stryczek od lat wychowuje i uczy mądrze pomagać innym kolejne pokolenia młodych duchem ludzi. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Następnie prowadził duszpasterstwo dla studentów medycyny z Collegium Medicum. Od 2007 roku - Duszpasterz Ludzi Biznesu. Obecnie jego wychowankowie kształtują swoją duchowość i rozwijają się pod jego opieką we Wspólnocie Indywidualności Otwartych.

Wyjść poza strefę komfortu

mr.przemek

W Myślenicach pojawił się zegar odliczający czas do rozpoczęcia tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Dla mnie takie radosne oczekiwanie na bardzo trudne wyzwanie jest budujące. Zwykle przecież ludzie czekają na to, co dla nich dobre, łatwe i przyjemne. A jednak…

Jeśli o mnie chodzi, do tej pory żadna z nocnych wypraw nie była przyjemna. Nawet wtedy, gdy byłem świetnie przygotowany, to zabłądziłem i dodatkowe dwadzieścia kilometrów (czyli razem 65) zabiło mnie. A jednak. Co może być na tyle fajne, by radośnie oczekiwać na EDK? Jedno i tylko jedno. Możliwość przemiany wewnętrznej. 

Najczęściej tkwimy w sytuacjach życiowych, które nam doskwierają. Jest nam źle, ale nie na tyle, by coś z tym zrobić. W złej sytuacji często jest też posmak stabilizacji i komfortu. Decyzja na zmianę oznacza opuszczenie świata, który znamy. Nie wiemy, jak będzie. Wiemy, że nie będzie tak samo. Bardziej czujemy stratę, niż myślimy o potencjalnym zysku. Większość ludzi musi uderzyć o dno, rozbić się, by wreszcie zmobilizować się do przemiany. Chyba że wybiorą się na nocną drogę krzyżową. To minimum 40 km. W nocy, samotnie lub w grupie, ale w milczeniu i skupieniu.

Ale nawet w grupie każdego boli osobno. Im pątnik bardziej zanurza się w noc, tym dalej jest od swojego łóżka i od komfortu. Aż wreszcie pojawia się kluczowa myśl: dlaczego nie jestem u siebie i nie dogadzam sobie. A potem jeszcze jeden krok i okazuje się, że dalej też jest droga, dalej jest życie. Inne życie. Opuszczając swoją strefę komfortu, człowiek staje się wolny. Może zmienić swe życie. Właśnie po to coraz częściej ludzie wybierają się na EDK. A ja ich w tym wspieram.

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek

http://www.dziennikpolski24.pl/po-godzinach/a/wyjsc-poza-strefe-komfortu,11916448/

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • tb_1980

    Zadziwiające jest to, że od dawna używasz języka rasowych psychopatów biznesowych w Internecie i nikt Cię jeszcze nie pozbawił święceń. Załóż chłopie porządną firmę i daj sobie spokój z Krzyżem etc.

© Ks. Jacek Stryczek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci