Menu

Ks. Jacek Stryczek

Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek - duszpasterz akademicki, duszpasterz ludzi biznesu. Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Znany z nowatorskich pomysłów ewangelizacyjnych, PR-owiec, promotor CSR. Ks. Jacek Stryczek od lat wychowuje i uczy mądrze pomagać innym kolejne pokolenia młodych duchem ludzi. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Następnie prowadził duszpasterstwo dla studentów medycyny z Collegium Medicum. Od 2007 roku - Duszpasterz Ludzi Biznesu. Obecnie jego wychowankowie kształtują swoją duchowość i rozwijają się pod jego opieką we Wspólnocie Indywidualności Otwartych.

Moje pieniądze

mr.przemek

Właśnie wydałem swoją pierwszą książkę – i drogi Czytelniku, chcę się tym podzielić. Tak też przecież piszę teksty do „Dziennika”: karmię Was tym, czym sam żyję. Więc jest to dla mnie samego ważne.

Bo przecież jestem z pierwszego wykształcenia inżynierem, a najczęstsze uwagi od polonistek brzmiały: treść względna, ale błędy. Wtedy nie broniło mnie nawet to, że czytałem najwięcej książek. W każdym razie, jakoś w tym pisaniu ujawnia się moja idea, że można się wielu rzeczy nauczyć. Być może zostanę pisarzem (druga książka już napisana) i będzie to mój kolejny zawód. A na pewno mam w tym wielki fan. Wybierając temat książki, jestem też zgodny ze sobą.

Chciałem napisać o tym, co jest teraz dla ludzi najważniejsze. Chciałem im pomóc. A pieniądze są ważne z kilku powodów: ludzie chcą je mieć, a nie umieją zdobyć; z zasady nienawidzą tych, którzy je mają, czyli niszczy ich nienawiść; no i mieszają w to chrześcijaństwo i Boga.

Zresztą, można było śledzić rozwój mojego myślenia o pieniądzach właśnie w „Dzienniku”. I jeszcze jedna rzecz: nie potrafiłem napisać książki o pieniądzach jako poradnika biznesowego. Nie potrafię mówić i pisać jak sprzedawca treści. Dlatego książka napisana jest w strefie podwyższonego sensu.

Jest moim jednym wielkim wyrywaniem się ze stereotypów na rzecz szukania prawdy. Okazuje się bowiem, że Jezus miał przemyślaną koncepcję pieniądza i nadał mu w Ewangelii duże znaczenie. A nawet raz ochrzanił Apostołów o to, że są niesprawni biznesowo. W każdym razie uważam, że znajomość Ewangelii daje przewagę biznesową. A ubogi to nie jest ten, kto nie umie zarabiać pieniędzy, ale ten, który zarobił, ma, ale tego nie potrzebuje.

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3835589,moje-pieniadze,id,t.html

© Ks. Jacek Stryczek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci